Zakochaj się w listwach dekoracyjnych w różnych aranżacjach

Klej do listew styropianowych

Listwy dekoracyjne przysufitowe

Aby odpowiednio przygotować się do montażu sztukaterii, bez wątpienia trzeba zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia i przybory. Jednym z nich jest klej do listew styropianowych.

Wybór dobrego kleju jest jedną z najważniejszych decyzji jeżeli decydujemy się na samodzielną instalację listew dekoracyjnych przysufitowych czy innych elementów sztukaterii.

Jaki klej do sztukaterii wybrać?

Naszą propozycją jest klej montażowy do styroduru - do sztukaterii wewnętrznej z firmy TYTAN. Na opakowaniu znajdziemy informację, że można używać go do rozet, kasetonów, styropianu, gipsu, betonu, tynku czy drewna. Do głównych zalet należą:

  • wytrzymałość zapewniająca silne wiązanie,
  • trwałe i szczelne wypełnienie wszelkich powierzchni,
  • wodoodporność.

Taki klej do listew styropianowych zapewni odpowiednią przyczepność listwy dekoracyjnej przysufitowej.

Jak przykleić listwy dekoracyjne przysufitowe?

Listwy dekoracyjne przysufitowe są elementem, który bardzo łatwo można zamontować. Kiedy jesteśmy już zaopatrzeni w sztukaterię i klej do listew styropianowych, możemy przejść do montażu. Aby przykleić listwy należy wcześniej przygotować miejsce pracy, żeby było bezpieczne i czyste. Po wykonaniu docinki i odmierzania na ścianach i suficie można przejść do przytwierdzenia dekoru do miejsca docelowego:

  • Na robocze miejsce listwy dekoracyjnej przysufitowej wyciśnij klej do sztukaterii za pomocą pistoletu. Najlepiej nałożyć go w formie zygzaka żeby dobrze się rozprowadził, możesz zrobić to także ręcznie za pomocą pędzelka.
  • Powoli i z precyzją dociśnij listwę do oznaczonego miejsca. Trzeba zrobić do mocno, jednak bez przesady, aby klej zespoił się ze ścianą, a nie całkiem wypłynął. Jego nadmiar usuń namoczoną gąbeczką.
  • Jeżeli zostały jakiekolwiek szczeliny możesz wypełnić ją specjalną szpachlą za pomocą pędzelka.
  • W kolejnej części najlepiej zostawić listwy dekoracyjne przysufitowe do wyschnięcia przez całą dobę, aby następnie przejść do malowania.

 

Zobacz style:

Masz jakieś pytania?

Skontaktuj się z nami

Nasi specjaliści skontaktują się z Tobą w ciągu doby.

Najpiękniejsze aranżacje i inspiracje

Dołącz do nas